Yhteystiedot - Savas

Yhteystiedot

Etkö löytänyt etsimääsi Usein kysyttyä sivulta?

Savas-Säätiö sr hallinto
Vuorikatu 26 A 2. krs, 70100 Kuopio

Katso kartalla


Katso alta tarkemmat yhteystiedot

Hallinto

Palvelukodit

Toimintakeskukset

Kotiin annettavat palvelut

Kehittämistoiminta

Ota yhteyttä tai anna palautetta

Voit ottaa yhteyttä täyttämällä alla olevan lomakkeen.
Tähdellä * merkityt kentät ovat pakollisia


    Jos haluat vastauksen, jätä meille yhteystietosi

    Hallinto

    Savas-Säätiö sr, hallinto

    Vuorikatu 26 A, 2. krs

    70100 Kuopio

    Tomi Kaasinen

    Toimitusjohtaja

    044 430 6338 tomi.kaasinen@savas.fi

    Sari Kokkonen

    Palvelujohtaja

    044 036 3506 sari.kokkonen@savas.fi

    Kirsi Manninen

    Kehittämispäällikkö

    044 430 3283 kirsi.manninen@savas.fi

    Mari Willman

    Talouspäällikkö (laskutus, osto- ja myyntireskontra)

    044 430 6398 mari.willman@savas.fi

    Minna Heinström

    Asiantuntija (henkilöstö- ja palkka-asiat)

    044 367 4070 minna.heinstrom@savas.fi

    Taru Oinonen

    Hallintosihteeri

    044 430 6302 taru.oinonen@savas.fi

    Petri Lievonen

    Isännöitsijä

    044 430 6304 petri.lievonen@savas.fi

    Niina Argillander

    Asiantuntija, Iisalmi

    044 036 3508 niina.argillander@savas.fi

    Hallitus

    Sakari Nuutinen

    Puheenjohtaja, Kunnallisneuvos

    040 0654028 sakari.nuutinen@gmail.com

    Raija Rantalainen

    Varapuheenjohtaja, Kuntoutusasiantuntija

    050 543 9800 raija.rantalainen@gmail.com

    Erkki Paara

    Sosiaalineuvos

    050 389 9201 erkki.paara@gmail.com

    Teppo Ritari

    Lääninrovasti

    040 550 8200 teppo.ritari@gmail.com

    Mervi Vidgren

    Rehtori

    044 785 5001 mervi.vidgren@savonia.fi

    Vilma Kröger

    Kunnanjohtaja

    0400 668 211 vilma.kroger@gmail.com

    Asumisen palvelut

    Palvelukodit

    Iisalmi

    Haipakka-asunnot

    Ympärivuorokautista asumispalvelua autisminkirjon henkilöille

    Kirkonsalmen palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Marjahaan palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille ja autisminkirjon henkilöille

    Sorsapuiston palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Kerimäki

    Lemmenmäen palvelukoti

    Ohjattua asumispalvelua (ei yövalvontaa) kehitysvammaisille henkilöille

    Kiuruvesi

    Kallion palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Kuopio

    Louhumäen palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille ja autisminkirjon henkilöille, tilapäishoitoa

    Puijonsarven palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Savolanniemen palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille ja autisminkirjon henkilöille

    Särkiniemen palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Mäntyharju

    Lehtolan palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Mikkeli

    Maahisentaipaleen asunnot

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Oksakujan palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille ja autisminkirjon henkilöille, tilapäishoitoa

    Pihkapuiston palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Pieksämäki

    Rahkapuiston palvelukoti

    Ohjattua asumispalvelua (ei yövalvontaa) kehitysvammaisille henkilöille

    Varkaus

    Kuparisepän palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille, tilapäishoitoa

    Tapionkoti (MTT)

    Ympärivuorokautista asumispalvelua mielenterveyskuntoutujille

    Kotiin annettavat palvelut

    Päiväaikaisen toiminnan palvelut

    Toimintakeskukset

    Iisalmi

    Osallisuustalo AITO

    Päivätoimintaa autisminkirjon henkilöille

    Kuopio

    Louhumäen toimintakeskus

    Työ- ja päivätoimintaa autisminkirjon henkilöille

    Särkiniemen toimintakeskus

    Päivätoimintaa kehitysvammaisille ja autisminkirjon henkilöille

    Mikkeli

    Katajamäen toimintakeskus

    Päivätoimintaa autisminkirjon henkilöille

    Pihkapuiston toimintakeskus

    Päivä- ja viriketoimintaa kehitysvammaisille henkilöille

    Pieksämäki

    Rahkapuiston toimintakeskus

    Päivä- ja viriketoimintaa kehitysvammaisille henkilöille

    Kehittämistoiminta

    Kuopio

    Osalliseksi -hanke

    Käsityökatu 41, 70700 Kuopio

    Eriksson Maria

    Hankekoordinaattori, Osalliseksi -hanke

    041 731 1757

    maria.eriksson@savas.fi

    Elfving Hanna

    Hanketyöntekijä, Osalliseksi -hanke

    041 731 3084

    hanna.elfving@savas.fi

    Mikkeli

    VAVE -hanke

    Maaherrankatu 14, 50100 Mikkeli

    Kirjalainen Katja

    Projektikoordinaattori, VAVE -hanke

    041 730 3434

    katja.kirjalainen@savas.fi
    Usein kysyttyä -sivulle ›