Yhteystiedot - Savas

Yhteystiedot

Etkö löytänyt etsimääsi Usein kysyttyä sivulta?

Savas-Säätiö sr, hallinto
Sepänkatu 4 A 1, 70100 Kuopio


Katso alta tarkemmat yhteystiedot

Palvelukodit

Kotiin annettavat palvelut

Toimintakeskukset

Kehittämistoiminta

Hallinto

Ota yhteyttä tai anna palautetta

Voit ottaa yhteyttä täyttämällä alla olevan lomakkeen.
Tähdellä * merkityt kentät ovat pakollisia
Ethän kirjoita lomakkeelle arkaluonteista tietoa.


    Jos haluat vastauksen, jätä meille yhteystietosi

    Asumisen palvelut

    Palvelukodit

    Iisalmi

    Haipakka-asunnot

    Ympärivuorokautista asumispalvelua autisminkirjon henkilöille

    Kirkonsalmen palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Marjahaan koti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille ja autisminkirjon henkilöille

    Sorsapuiston kodit

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Kerimäki

    Lemmenmäen palvelukoti

    Ohjattua asumispalvelua (ei yövalvontaa) kehitysvammaisille henkilöille

    Kiuruvesi

    Kallion koti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Kuopio

    Louhumäen kodit

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille ja autisminkirjon henkilöille, tilapäishoitoa

    Puijonsarven kodit

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Savolanniemen koti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille ja autisminkirjon henkilöille

    Särkiniemen kodit

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Mäntyharju

    Lehtolan kodit

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Mikkeli

    Maahisentaipaleen asunnot

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Oksakujan palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille ja autisminkirjon henkilöille, tilapäishoitoa

    Pihkapuiston palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille

    Pieksämäki

    Rahkapuiston asunnot

    Ohjattua asumispalvelua (ei yövalvontaa) kehitysvammaisille henkilöille

    Varkaus

    Kuparisepän palvelukoti

    Ympärivuorokautista asumispalvelua kehitysvammaisille henkilöille, tilapäishoitoa

    Tapionkoti (MTT)

    Ympärivuorokautista asumispalvelua mielenterveyskuntoutujille

    Kotiin annettavat palvelut

    Päiväaikaisen toiminnan palvelut

    Toimintakeskukset

    Iisalmi

    Osallisuustalo AITO

    Päivätoimintaa autisminkirjon henkilöille

    Kuopio

    Louhumäen toimintakeskus

    Työ- ja päivätoimintaa autisminkirjon henkilöille

    Särkiniemen toimintakeskus

    Päivätoimintaa kehitysvammaisille ja autisminkirjon henkilöille

    Mikkeli

    Katajamäen toimintakeskus

    Päivätoimintaa autisminkirjon henkilöille

    Pihkapuiston toimintakeskus

    Päivä- ja viriketoimintaa kehitysvammaisille henkilöille

    Pieksämäki

    Osallisuustalo Rahkapuisto

    Päivä- ja viriketoimintaa kehitysvammaisille henkilöille

    Kehittämistoiminta

    Osalliseksi -hanke

    Savas, Sepänkatu 4 A 1, 70100 Kuopio

    Eriksson Maria

    Hankekoordinaattori, Osalliseksi -hanke

    041 731 1757

    maria.eriksson@savas.fi

    Elfving Hanna

    Hanketyöntekijä, Osalliseksi -hanke

    041 731 3084

    hanna.elfving@savas.fi

    Savas-Säätiön hallinto

    Vilma Kröger

    Toimitusjohtaja

    0400 668 211 vilma.kroger@savas.fi

    Sari Kokkonen

    Palvelujohtaja

    044 036 3506 sari.kokkonen@savas.fi

    Kirsi Manninen

    Kehittämispäällikkö

    044 430 3283 kirsi.manninen@savas.fi

    Mari Willman

    Talouspäällikkö (laskutus, osto- ja myyntireskontra)

    044 430 6398 mari.willman@savas.fi

    Marja-Liisa Suvikannas-Toivanen

    Asiakkuuskoordinaattori (laskutus)

    044 430 6301 marja-liisa.suvikannas-toivanen@savas.fi

    Minna Heinström

    Asiantuntija (henkilöstö- ja palkka-asiat)

    044 367 4070 minna.heinstrom@savas.fi

    Taru Oinonen

    Hallinnon assistentti

    044 430 6302 taru.oinonen@savas.fi

    Niina Argillander

    Asiantuntija (palvelutoiminta ja rekrytointi)

    044 036 3508 niina.argillander@savas.fi

    Katja Kirjalainen

    Koulutus- ja ohjauspalvelukoordinaattori

    041 730 3434 katja.kirjalainen@savas.fi

    Petri Lievonen

    Isännöitsijä (vuokrasopimukset, tukiasunnot, kiinteistöt)

    044 430 6304 petri.lievonen@savas.fi

    Savas-Säätiö sr, hallinto

    Sepänkatu 4 A 1, 70100 Kuopio

    017 266 3200

    Hallitus

    Sakari Nuutinen

    Kunnallisneuvos (puheenjohtaja)

    040 0654028 sakari.nuutinen@gmail.com

    Raija Rantalainen

    Kuntoutusasiantuntija (varapuheenjohtaja)

    050 543 9800 raija.rantalainen@gmail.com

    Erkki Paara

    Sosiaalineuvos

    050 389 9201 erkki.paara@gmail.com

    Teppo Ritari

    Lääninrovasti

    040 550 8200 teppo.ritari@gmail.com

    Mervi Vidgren

    Rehtori

    044 785 5001 mervi.vidgren@savonia.fi

    Jukka Kilpeläinen

    Pankinjohtaja, eläk.

    040 301 2201 jupeki@gmail.com

    Usein kysyttyä -sivulle ›